Oceny pracowników   Leave a comment

Każdy pracownik samorządowy jest obecnie poddawany ocenie, bezpośrednio przez własnego przełożonego. Ocena pracowników samorządowych odnosi się do określenia umiejętności na podstawie kryteriów obowiązkowych, oraz kryteriów wybranych przez samego przełożonego. O ile pracobiorca uzyska pierwszą negatywną ocenę, w czasie nie krótszym aniżeli trzy miesiące jest zobligowany ponownie się jej poddać. W przypadku dostania drugiej złej oceny, zakańczana jest z umowa o prace z zachowaniem okresów wypowiedzenia.
Periodyczna ocena pracowników samorządowych, powinna być przeprowadzona w czasie nie dłuższym od dwóch lat, i nie prędzej niż 6 miesięcy. By przeprowadzić taką ocenę, używa się specjalnego arkusza oceny pracownika, który przyszykowany jest przez kierownika jednostki samorządowej, a przeprowadzany przez przełożonego.
Nadanie oceny poprzedzane jest konwersacją z danym pracownikiem, na przestrzeni której omawia się tok pracy w okresie podlegającym ocenie.
Od zdobytej oceny, pracownik samorządowy ma możliwość odwołać się w okresie 7 dni od jej doręczenia. Na odzew na złożone odwołanie należy czekać do 14 dni, natomiast w przypadku uwzględnienia odwołania, ocena pracowników rozpatrywana jest kolejny raz.

Reklamy

Posted Styczeń 2, 2012 by eklara in Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: